Arızalı Notebook’unuzu neden bize getirmelisiniz ?

Notebook tamiri” donanım, uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Masaüstü sistemlere göre daha komplike ve entegre olan yapıları ile arıza tespitleri, onarımları ve montajları zordur. Firmamız, model ve marka ayırt etmeden tüm laptop ve notebookların tamir ve onarımlarını gerçekleştirmektedir.

Notebook Tamiri İşleyiş Süreci :

Notebook tamiri için firmamıza gelen müşteriden cihazı, şikayet ve istekleri, cihazın fiziksel durumu, yan ekipmanları (adaptör, çanta, v.s)  servis formuna kayıtı yapılarak teslim alınır. En geç 24 saat içerisinde arıza tesbiti yapılarak, müşteri firmamız tarafından arızanın türü, onarım süresi ve maliyeti konularında bilgilendirilir. Müşterinin tamir için onay vermesi durumunda laptop tamiri gerçekleştirilir, cihaz donanımsal ve yazılımsal testlerden geçirilir, fabrika çıkış verileri ile aynı standarta sahip olması durumunda servisimizden çıkışı yapılır. Herhangi bir sebepten dolayı, notebookun tamirini istemeyen müşteriye, cihazı teslim edilir,müşteriden arıza tespit yada servis ücreti talep edilmez.

Notebook Tamirinde müşterinin dikkat etmesi gereken bir hususta, onarım sonrası garanti durumudur. Notebook Tamiri, sadece cihazın çalışır durumda teslim alınmasından ibaret değildir. Onarımı gerçekleştirilen cihazın, gerekli testlerden ve kontrollerden tam anlamıyla geçmesi durumunda müşteriye teslimi yapılmalıdır. Firmamızda, tamiri yapılan notebook bilgisayarların çalışma verileri, cihazın fabrika çıkış verileri ile uyuşmaması durumunda, cihaz müşteriye teslim edilmez. Tam anlamıyla çalışan ve tüm testlerden başarı ile geçmiş notebook, tamir sürecini tamamlamış olur ve müşterinin kullanımına sunulur.

Notebook Tamiri için önemli uyarılar :

Notebookunuzu tamir için bıraktığınız yeterli bilgi, donanım ve ekipmana sahip olmayan, kurum yada şahıslar,cihazlara yaptıkları bilinçssiz müdaheleler, arıza tespit metodunda uyguladıkları tak-çıkart- sök dene yöntemleri ile cihazınıza tamiri mümkün olamayacak kalıcı hasarlar vermektedirler. Laptop servisimize tamir için bırakılan bu durumdaki notebookların, onarımları mümkün olmamakta, müşterinin cihazını düşük maliyetle çalışır durumda teslim alma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Notebook Tamirinde seçim neden bizi seçmelisiniz?

Tamir ve onarım amaçlı Notebook Servisimize gelen cihazlar, servise giriş yapmadan kayıt altına alınır. Cihazın fiziksel durumundan, yan ekipmanlarına kadar bütün özellikleriyle notebook, servis formuna kaydedilir. Servis numarası verilen cihaz, arıza tespit için servis iş kuyruğuna girer. Servis işlem sırası geldiğinde arıza tespiti yapılır, servis çalışanı tarafından düzenlenen servis raporu, müşteri temsilcisine aktarılır. Müşteri temsilcimiz, cihaz sahibine ulaşarak, arızanın niteliğini, tamir süresini ve onarım maliyetini bildirir. Müşteri tarafından onaylanmasını müteakip, notebook’un tamiri yapılır. Servis personeli tarafından tamiri biten notebook, gerekli test ve son kontrollerin tamamlanması için kalite kontrol noktasına iletilir. Buradan da onarım onayı alan notebook, müşterinin teslim alacağı ana kadar müstakil kapalı dolaplarımızda bekletilir.

Truva Elektronik’in Notebook Tamiri ve Notebook Servis Hizmetlerindeki Ayrıcalıkları :

1.) Tamir için bırakılan Notebook, adaptörü, çantası ve varsa diğer ekipmanları Gümüş metal etiket ile numaralandırılır. Bu etiketlerdeki yazılar silinmez olup, müşteriye teslim edileceği zaman cihaz üzerinde leke, yapışkan ve iz bırakmama özelliğine sahiptir. Bu etiketler sayesinde cihazınızın yada parçalarının karışma gibi ihtimali sıfıra indirilmektedir.

2.) Tamir için bırakılan tüm notebookların arıza tespitleri ücretsiz yapılmaktadır. Onarım için onay verilmeyen notebooklar, müşteriye teslim edilir ve KESİNLİKLE ücret talep edilmez.

3.) Tamir için sökülen notebookun parçaları çizilmeyecek, kırılmayacak ve deforme olmayacak şekilde tasarlanmış kapalı kutuya konur ve özel kapalı dolaplarda muhafaza edilir.

4.) Servisimiz 4 Adet TSE Hizmet standartına ve ISO 9001:2000 Hizmet Kalite Belgesine sahiptir. Tüm servis ekipmanlarımız, servis tezgahlarımız ve aletlerimiz yeni ve 1.sınıf ürünlerden oluşmaktadır.

5.) Servisimizdeki tüm ürün ve cihazlar 1.Dereceden müşteri mesuliyet sigortası kapsamında sigortalıdır. Çalınma, hırsızlık, deprem, sel, yangın vb. durumlara karşı müşterilerimizin cihazları garanti altındadır.

6.)Kargo ile Lojistik Destek sağlarken, en hızlı, en güvenilir ve en hasar oranı düşük firmaların başında olan MNG Kargo ile çalışmaktayız.

7.) Onarım sonrası Gerçek Garanti’yi veriyor ve arıza durumunda müşterimizi TANIYORUZ.

8.) Notebook Tamiri konusunda 1998 senesinden günümüze kadar aralıksız faaliyet gösteren ilk ve tek firma olma özelliğimizi gururla taşıyor, tecrübelerimizi, kaliteli onarım ve yüksek tamir oranı ile müşterilerimize sunuyoruz.

9.) Ücretsiz arıza tespitinin yanı sıra, tamiri yapılan cihazların geliş ve gidiş kargo ücretlerini biz ödüyoruz.

10.) Orjinal yedek parça ve Servis desteği ile Tam Destek Sağlıyoruz.